Mada

LINAS – nostalgiškas širdžiai ir toks mielas kūnui

Lininiai audiniai savyje turi kažką nepaprasto: paslaptingą protėvių palikimą, jaudinantį gamtos prisilietimą ir pavergiantį netobulumą. Linas yra vienas seniausių natūralių pluoštų, taip pamėgtas lietuvių, o apie lininių audinių raukšlių grožį esame girdėję visi.

Nepaisant romantiškų savybių, vyrauja nuomonė, kad lininių drabužių priežiūra yra sudėtinga: drabužiai stipriai glamžosi, traukiasi, yra šiurkštūs ir nepatogūs dėvėti. Tačiau, koks iš tikrųjų yra šio mėlynakio augalo pluoštas?

Gamta apgaubia mus rūpesčiu

Ar kada pastebėjote, jog liečiant lininį audinį atrodo, jog jis vėsus? Taip yra todėl, kad linas laidus orui, tai – „kvėpuojantis“ audinys, dėl šios priežasties lininiai drabužiai juos liečiant atrodo vėsesni. Lininiai audiniai puikiai tinka mūsų kūnui: karštomis vasaros dienomis jie vėsina, puikiai sugeria ir lengvai išgarina drėgmę, oda kvėpuoja, o mes jaučiamės komfortiškai.

Tobulas savo netobulumu

Drabužius iš lino dėvėjo mūsų protėviai, tačiau ir šiomis dienomis lininiai drabužiai atrodo stilingai, moderniai, subtiliai. Natūraliai susidarančios lininių audinių raukšlelės – juk tai taip unikalu ir tobula!

Lininiai drabužiai yra išskirtiniai savo tekstūra. Nerasite dviejų identiškų audinio spalvų, nes audimas iš lininių siūlų palieka savo pėdsaką audinyje: tai įausta ryškesnė juostelė, tai mažas grublėtas audinio išsišokimas. Natūrali lininių audinių spalvų paletė yra labai įvairi – pradedant švelnia gelsva, dramblio kaulo spalva ir baigiant pilkos spalvos atspalviais, tačiau Textilite parduotuvėse rasite ir šiuolaikiškesnių bei spalvingesnių lino improvizacijų.

Linui skirkime tiek dėmesio, kiek jis nusipelno

Linas yra ypač patvarus ir tvirtas audinys, jis savo savybes išlaikys tada, kai tinkamai prižiūrėsime lininius drabužius. Lininius gaminius patariama skalbti rankomis, kad pluoštas aukštoje temperatūroje nesusitrauktų. Skalbiant liną rekomenduojama vengti ypač šalto arba karšto vandens, geriausiai toks, koks yra malonus mūsų rankoms.

Lininius drabužius skalbkite švelniai, reikėtų vengti gręžimo, audinio sukimo ir trynimo. Lininiai drabužiai skalbiant pirmą kartą gali šiek tiek susitraukti, bet kartu jie tampa minkštesni – atsiminkite tai!

Svarbus ne tik skalbimo, bet ir džiovinimo etapas. Visada lininius drabužius stenkitės džiovinti natūraliai, geriausiai – padėtus horizontaliai. Pakabos ar skalbinių segtukai gali palikti žymes ant audinio, o drabužis gali prarasti savo pradinę formą.

Drabužių priežiūros instrukcijas Textilite gaminiuose visada pateikiame vidinėje etiketėje.

Tinkamai prižiūrimi lininiai drabužiai mums tarnaus ir atrodys puikiai ilgai. Lininiai pluoštai – tvarus pasirinkimas, draugiškas aplinkai ir mielas mūsų kūnui. Išsirinkite savo mėgstamiausią lininių drabužių derinį kartu su Textilite!

Žiūrėti visus įrašus